Skip to main content

Rock Island - MilanAthletics

Main Menu Toggle

THANKSGIVING CLASSIC PAST RESULTS

PAST RESULTS

2014 RESULTS
Bogan 107  South Shore 33
Rock Island 72  Richwoods 57

Aurora West 70  Richwoods 49
Rock Island 75  South Shore 20

Bogan 77  Richwoods 66
Rock Island 64  Aurora West 52

Richwoods 63  South Shore 41
Bogan 70  Aurora West 65

Aurora West 74  South Shore 30
Bogan 63  Rock Island 52

Champion:  Bogan (4-0)
Runner Up:  Rock Island (3-1)

2013 RESULTS
Aurora West 87   Tilden 35
Rock Island 52  Richwoods 44

Rock Island 79  Tilden 60
Bogan 63  Aurora West 57

Bogan  def. Richwoods 
Aurora West 64  Rock Island 62

Bogan 76  Tilden 32
Aurora West 67  Richwoods 50

Richwoods 71  Tilden 65
Rock Island 57  Bogan 52

Champion:  Bogan (3-1)
Runner Up:  Aurora West (3-1) *3 way tie breaker based on points allowed

2012 RESULTS
Aurora West 72   Tilden 31
Rock Island 90  Richwoods 67

Rock Island 78  Tilden 51
Aurora West 63  Bogan 49

Bogan 67  Richwoods 58
Rock Island 65  Aurora West 62

Bogan 84  Tilden 47
Aurora West 59  Richwoods 57

Richwoods 70  Tilden 59
Rock Island 55  Bogan 36

Champion:  Rock Island (4-0)
Runner Up:  Aurora West (3-1)

2011 RESULTS
UTHS 52  Richwoods 45
Aurora West 67  Rock Island 49
Bogan 80  Tilden 58

Bogan 64  UTHS 63
Aurora West 69  Richwoods 57
Rock Island 67  Tidlen 51

Aurora West 66  UTHS 60
Bogan 58  Rock Island 44
Richwoods 57  Tilden 53

Bogan 70  Aurora West 66
UTHS 85  Tilden 39
Richwoods 51  Rock Island 49

Champion:  Bogan (4-0)
Runner Up:  Aurora West (3-1)

2010 RESULTS
Richwoods 58  UTHS 53
Rock Island 56  Aurora West 54
Bogan 60  Dunbar 42

Bogan 53  UTHS 52
Aurora West 59  Richwoods 51
Rock Island 83  Dunbar 51

UTHS 54  Aurora West 51
Rock Island 84  Bogan 59
Richwoods 61  Dunbar 45

Aurora West 50  Bogan 45
UTHS 65  Dunbar 40
Rock Island 79  Richwoods 60

Champion:  Rock Island (4-0)
Runner Up:  UTHS (2-2) *tie breaker based on points allowed

2009 RESULTS
Richwoods 62  Bogan 51
Rock Island 53  Aurora West 52 (OT)

Aurora West 54  Dunbar 41
Bogan 60  Rock Island 51 (OT)

Richwoods 46  Aurora West 41
Rock Island 64  Dunbar 47

Bogan 62  Aurora West 60
Richwoods 62  Dunbar 48

Bogan 45  Dunbar 43
Rock Island 49  Richwoods 48

Champion:  Richwoods (3-1)
Runner Up:  Rock Island (3-1) *3 way tie breaker based on points allowed

2008 RESULTS
Richwoods 50  Dunbar 48
Rock Island 57  Aurora Weest 48

Aurora West 55  Julian 44
Rock Island 80  Dunbar 68

Richwoods 51  Aurora West 47
Rock Island 62  Julian 56

Aurora West 56  Dunbar 42
Richwoods 62  Julian 51

Dunbar 77  Julian 69
Rock Island 57  Richwoods 44

Champion:  Rock Island (4-0)
Runner Up:  Richwoods (3-1)

2007 RESULTS
Dunbar 71  Julian 63
Aurora West 56  Richwoods 35
Rock Island 52  Jacksonville 34

Dunbar 71  Jacksonville 50
Richwoods 73  Julian 54
Aurora West 55  Rock Island 27

Richwoods 60  Jacksonville 32
Aurora West 72  Julian 47
Dunbar 71  Rock Island 60

Jacksonville 60  Julian 46
Aurora West 70  Dunbar 55
Richwoods 55  Rock Island 51

Champion:  Aurora West (4-0)
Runner Up: Richwoods (3-1) *tie breaker

2006 RESULTS
Julian 58  Alleman 42
Aurora West 52  UTHS 49 (OT)
Rock Island 58  Dunbar 44

Alleman 53  Aurora West 51 (OT)
UTHS 57  Dunbar 29
Julian 71  Rock Island 70 (OT)

Dunbar 44  Alleman 33
Julian 40  UTHS 37
Aurora West 71  Rock Island 65 (3 OT)

Champion:  Julian (3-0)
Runner Up:  Aurora West (2-1)

2005 RESULTS
Aurora West 54  UTHS 48
Carver 65  Alleman 53
Rock Island 65  Dunbar 50

UTHS 77  Dunbar 52
Rock Island 48  Carver 45
Aurora West 70  Alleman 37

UTHS 72  Carver 70 (2 OT)
Alleman 66  Dunbar 64 (OT)
Aurora West 53  Rock Island 27

Champion:  Aurora West (3-0)
Runner Up:  Rock Island (2-1) *tie breaker

2004 RESULTS

Results not available.  Teams were:  Rock Island, Aurora West, Carver
                                                                     Galesburg, Dunbar

Champion:  Aurora West
Runner Up: Carver

2003 RESULTS
Aurora West 62  Carver 52
Rock Island 63  Galesburg 55

Rock Island 65  Dunbar 57
Carver 54  Galesburg 49

Aurora West 62  Dunbar 49
Rock Island 48  Carver 45

Aurora West 56  Galesburg 37
Carver 63  Dunbar 58

Dunbar 61  Galesburg 60
Aurora West 72  Rock Island 51

Champion:  Aurora West (4-0)
Runner Up:  Rock Island (3-1)